Firuze-Turkuaz

Göster:
Sırala:

925 Ayar Gümüş Püsküllü Firuze Taşı Tesbih

Özellik Stok Kodu : ABDTVXY3 Ürün Adı : 925 Ayar Gümüş Püsküllü Firuze Taşı Tesbih Ürünün Yapımında Kullanılan Ana Madde : Firuze Taşı Üretim Şekli : El İşçiliği Tesbihin Toplam Ağırlığı : 27.4 gr Tane Şekli : Yuvarlak Kesim Tane Boyu : 8 mm Tane Eni : 8 mm İmameye Kadar Uzunluk (İmame Dahil) : 16.5 cm Püskül Uzunluğu : 9.5 cm Toplam Uzunluk : 26 cm ..

150,90TL 99,90TL Vergiler Hariç: 84,66TL

Özel Tasarım Şifalı Firuze-Turkuaz Taşı Tesbih

Firuze (Turkuaz): Merkezinde kuvvetli bir renge sahip dışı ise daha açık bulunan kıymetli bir taştır. Mavi beyaz, gök mavisi, açık yeşile çalan mavi, açık yeşil tonları arasında olup genellikle mat bir görünüme sahiptir. İnce parçalar yarı şeffaf özellik gösterir. Sertlik derecesi kademeli olarak 5-6 derecedir. Yumuşak ve kuyumculukta yaygın olarak kullanılan taşlardandır. Tercih edilen renk kuvvetli gök mavisidir. Halk arasında nazara karşı koruduğu ve uğur getirdiği söylenmektedir. &nbs..

175,90TL 125,00TL Vergiler Hariç: 105,93TL

Pirinç İşlemeli Gümüş Kamçılı Firuze Taşı Tesbih

Özellik Stok Kodu :AEHKQST2 Ürün Adı :Pirinç İşlemeli Gümüş Kamçılı Firuze Taşı Tesbih Ürünün Yapımında Kullanılan Ana Madde :Firuze Taşı Üretim Şekli :El İşçiliği Tesbihin Toplam Ağırlığı : Tane Şekli :Küre Kesim Tane Boyu :8 mm Tane Eni :8 mm İmameye Kadar Uzunluk (İmame Dahil) :18 cm Püskül Uzunluğu :8,5 Toplam Uzunluk :26,5 cm Tekli Çekim ..

125,90TL 99,00TL Vergiler Hariç: 83,90TL

Firuze-Turkuaz

Firuze-Turkuaz

Doğal taşlar kullanılarak yapılan ve insan vücudu için son derece faydalı olan Firuze – Turkuaz tesbih modelleri sitemiz üzerinde sizleri bekliyor. Uygun fiyatları ve kaliteli yapısı ile oldukça dayanıklı olan bu tesbihleri sitemiz üzerinden kredi kartı ile satın alabilir ve kapıda ödeme ile güvenli bir alışveriş yapabilirsiniz.

Firuze taşı için yer alan söylemlere göre; bu taşı içeren herhangi bir unsuru taşıyan kişinin öldürülemeyeceği gibi bir tabir kullanılmaktadır. Bu yüzden firuze taşı içeren tesbih modelleri de birçok kişinin ilgi alanında yer almaktadır.

Firuze-Turkuaz Taşı Tesbih Modelleri

Firuze taşı açık mavi ve turkuaz renklerinden meydana gelmiş olan tesbih modellerinde boy gösterecek ve etkileyici bir aksesuar olarak da kendinden söz ettirebilecek cinste yer alacaktır. Bu aşamada da farklı işlemeleri içeren firuze taşı teşbihler; büyük ölçüde önem arz eden unsurlar arasındaki yerini de alacaktır. 

Firuze-Turkuaz Tesbih Modelleri

Firuze taşı, fiyat olarak yüksek maliyetli bir maden olduğundan dolayı; bunu içeren aksesuarlar da diğerlerine oranla daha yüksek fiyatlarla piyasada yer edinmeye başlayacaktır. Bu aşamada da 75 TL’den başlayan fiyatlardan başlayarak; bu ölçüde kendini gösteren bir unsur olarak kendini gösterecektir.